معرفی ، بررسی و خرید کتاب مادمازل شنل

معرفی ، بررسی و خرید کتاب مادمازل شنل
.
.
.

[WD_Button id=11098]

معرفی کتاب مادمازل شنلکتاب مادمازل شنل به قلم سی. دابلیو. گورتنر، روایت‌گر زندگی دختری بلندپرواز است که با بهره‌گیری از مدل‌های لباس مردانه و پیروی از طراحی‌هایی که در عین سادگی، خاص و گران‌ قیمت بودند خیلی سریع به یکی از تاثیرگذارترین و جنجالی‌ترین شخصیت‌های دنیای مد در قرن 20 تبدیل شد.

سی. دابلیو. گورتنر (C. W Gortner) در کتاب مادمازل شنل (Mademoiselle Chanel) لحظات دشوار و چالش‌برانگیز زندگی گابریل شنل یا همان کوکو شنل، زنی که شهرت و ثروت در تمام عمرش نتوانست اندوه بشریت را از دلش پاک کند را به تصویر کشیده است. شنل در فقر و نداری در یک منطقه روستایی متولد شد. او بعد از فوت مادرش سال‌های نخستین کودکی را در یک پرورشگاه گذراند و در آن‌جا طرز استفاده از سوزن و نخ را یاد گرفت. پس از آن در کاباره‌ها آواز خواند، خیاطی و کلاهدوزی کرد تا بالاخره یکی از مشهورترین طراحان مد در سراسر جهان و در تمام قرون و اعصار شد.

شنل در جوانی توجه و محبت یک جوان ثروتمند را به دست آورد و زمانی که همراه معشوقه‌اش به پاریس رفت توانست طرح‌های زیبای مینیمالیستی خود را از لباس‌هایش که نشانه شادابی و جسارت یک بانوی مدرن بود، وارد طبقه مرفه جامعه و محافل هنری کند. زنی استثنایی که زندگی‌اش را خود با دستانش رقم زد و چهره مد را برای همیشه تغییر داد، اما در تمام سال‌های شهرت و ثروتش نتواست از اندوه بشریت درست هنگامی که نازی‌ها پاریس را تسخیر کرده‌اند دور باشد. شنل که تا واپسین لحظات زندگی‌اش از بازنشستگی خودداری کرد نهایتاً در ژانویه 1971 درگذشت.

در نهایت می‌توان گفت اگر به دنیای مد و سرگذشت طراحان لباس معروف علاقه دارید بدون شک از خواندن کتاب مادمازل شنل لذت خواهید برد.

در بخشی از کتاب مادمازل شنل می‌خوانیم:

ویچی نخستین شهری بود که به عمرم می‌دیدم. شهری بازسازی‌شده با بلوارهای پهن و به گفتۀ عمه لوئیز پر از هتل‌ها، قمارخانه‌ها و آدم‌های پول‌داری که به اشتیاق آب‌های درمانی اسپاها شهر را شلوغ نگه می‌داشتند. بعد از اینکه در مسافرخانۀ ارزانی که هر تخت را به سه نفر کرایه می‌داد، جا گرفتیم، همراه لوئیز برای تحویل سفارشات آماده‌شده به مغازه‌های مختلف سر زدیم و بعد از آن تمام بعدازظهر را به خرید خرده‌جات موردِنیاز لوئیز و کلاه‌های من گذراندیم. پولم تنها به خرید سه کلاه رسید، اما آن‌قدر ذوق‌زده بودم که گویی دوازده‌تا خریده‌ام. بعد از غروب خورشید لوئیز اجازه داد من و آدرین تنهایی به گردش در شهر برویم و خودش در مسافرخانه ماند تا کمی‌ استراحت کند. البته به ما اخطار داد که با هیچ‌کس، به‌خصوص مردان صحبت نکنیم و وارد هیچ کاباره یا میخانه‌ای، هرچند جالبِ‌توجه نشویم.

من هرگز چنین جمعیتی ندیده و این‌همه سروصدا نشنیده بودم. گمان می‌کردی همۀ مردم هم‌زمان باهم در حال گفت‌وگو هستند. آدرین که قبلاً آن جا بوده و آن ناحیه را بهتر می‌شناخت، دستش را در دستم حلقه کرده بود تا بیشتر مراقبم باشد و مرا در پیاده‌رو چنان راه می‌برد، انگار ملکه‌ای قصرش را نشان می‌دهد.
دسته کتاب‌های داستان و رمان خارجی، کتاب‌های زندگی نامه، ۵۱۲ صفحه، ۱,۰۱۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، شابک: 978-600-461-067-4 چاپ ۱۳۹۸: ۵۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت – 5.49€۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگانارسال به دوستانفهرست مطالبمقدمۀ مترجم
پاریس، 5 فوریۀ 1954
نمایش اول: فرزندِ هیچ‌کس
نمایش دوم: پلاک 21 خیابان کومبون
نمایش سوم: چین‌های ازهم‌گسسته
نمایش چهارم: شمارۀ 5
نمایش پنجم: دیگر زمانۀ مد نیست
پاریس، 5 فوریۀ 1954
یادداشت پایانی نویسنده
.
.

.

[WD_Button id=11098]

کتاب, کتاب های پرفروش سال

🔸️🔹️🔸️🔹️🔸️🔹️🔸️🔹️🔸️🔹️🔸️🔹️🔸️🔹️🔸️🔹️🔸️🔹️
مخلوط / معرفی کتاب / بررسی کتاب / خرید کتاب / تخفیف خرید / قیمت خرید / خرید کتاب های پرفروش / دانلود کتاب / نقد کتاب / فهرست کتاب / makhlut.ir /

[WD_Button id=11098]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *