معرفی ، بررسی و خرید کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها: روشی نو برای خوب زندگی کردن

معرفی ، بررسی و خرید کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها: روشی نو برای خوب زندگی کردن
.
.
.

[WD_Button id=11098]

معرفی کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها: روشی نو برای خوب زندگی کردنکتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها: روشی نو برای خوب زندگی کردن یکی از پرفروش‌ترین آثار نیویورک تایمز به قلم مارک منسون فرصتی‌ست برای تفکر بیش‌تر درباره دغدغه‌هایی که در زندگی دارید و یا خودتان ساخته‌اید. راهی برای تغییر و بهبود زندگی.

امروزه فرهنگ جوامع در انتظارات مثبت اما غیر واقعی خلاصه می‌شود اما اگر یک لحظه فکر کنید، متوجه خواهید شد که این توصیه‌ها، در واقع بر نداشته‌هایتان متمرکز است. به مفهومی دیگر آنچه را به ‌عنوان کمبودهای شخصی و شکست‌هایتان حساب می‌کنید، نشانه گرفته، و همان‌ها را برایتان پر رنگ می‌کند.

مارک منسون (Mark Manson) در کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها: روشی نو برای خوب زندگی کردن (The subtle art of not giving a f*ck) از شما می‌خواهد تا این اثر را به چشم راهنمایی برای چگونگی راحت‌تر و معنی‌دارتر رنج کشیدن ببینید و با فروتنی بیش‌تر نگاهش کنید. این کتاب نمی‌خواهد چگونه به دست آوردن یا اندوختن را به شما آموزش دهد، بلکه قصد دارد نشان دهد که چطور ببازید و رها کنید. به شما یاد می‌دهد چطور سیاهه‌ای از زندگی‌تان ساخته و همه چیز جز اساسی‌ترین‌ها را خط بزنید.

بله باید چشم‌ها را بست و مطمئن شد که می‌توان خود را به پشت رها کرد، حتی اگر قرار است با شکست مواجه شد. به عبارتی دیگر منسون قصد دارد که به شما بیاموزد که دغدغه‌های کم‌تری داشته باشید. به عقیده او همه‌ی چیزهای ارزشمند در زندگی از طریق فائق آمدن بر تجربه‌ی تلخ مرتبط با آن به دست می‌آید. اگر سعی کنید از چیزهای منفی فرار کنید، فقط نتیجه‌ی معکوس خواهید گرفت. فرار از رنج، خود به نوعی رنج است.

باید پذیرفت که حقیقت نهان زندگی در این موضوع خلاصه می‌شود: چیزی به عنوان رهایی از اضطراب وجود ندارد. باید اضطراب چیزی را در دل داشت. بخشی از طبیعت ما انسان‌هاست که همیشه به چیزی اهمیت بدهیم و در نتیجه دغدغه‌ای داشته باشیم. پس سؤال بنیادی اکنون این خواهد بود که دغدغهٔ چه چیز را باید داشت؟

کتاب حاضر، اثری بهت‌برانگیز است؛ منسون، با بیانی روان و سبکی ماهرانه مفاهیم پیچیده را، با روایت نمونه‌هایی متفاوتی از زندگی واقعی افراد گوناگون به شما منتقل می‌کند. او، زندگی خودش را نیز در جریان پرجوش و خروش کتاب وارد کرده و همین باعث می‌شود که شما با کتاب احساس نزدیکی کنید.

شاید در آخر بتوان محتوای اثر حاضر را در این داستان خلاصه کرد: روزی در شیکاگو مردی به اورژانس مراجعه و از صدای بلند قلبش شکایت می‌کند. دکترها اول چندان جدی نمی‌گیرند و گمان می‌کنند این مشکل ریشه در ذهن آن فرد دارد، ولی بعد از آزمایشات فراوان در می‌یابند که این مشکل مربوط به یک جراحت قبلی است. یعنی صدای ضربان قلب مرد حقیقتا بلند است و هیچ درمانی هم برای این معضل وجود ندارد. در نهایت متخصصین تصمیم می‌گیرند به وسیله‌ی سونو قلب مرد را به او نشان دهند و به او بگویند: نگاه کن، این قلبت توست، در نبردی بی‌پایان برای زنده نگه داشتن تو! تا کمک کنند مرد با این صدا آشتی کند.

این داستان دقیقا مشابه عملکرد منسون در این اثر است. او به جای اینکه مانند بقیه آثار خود یاری، راه حل رهایی از رنج و مشکلات را به شما نشان دهد، قصد دارد شما را به این درک نهایی برساند که زندگی تماما رنج است و قرار نیست چیزی جز این باشد.

برخی از جملات برگزیده هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها: روشی نو برای خوب زندگی کردن:

– پرورش نفس و موفقیت، اغلب با هم رخ می‌دهند؛ اما این لزوماً به این معنا نیست که این‌ها یکی هستند.
– رهایی از دغدغه یعنی با ترسناک‌ترین و دشوارترین چالش‌های زندگی رو به‌ رو شوید و با وجود این به کارتان ادامه دهید.
– مشکلات هیچ‌وقت متوقف نمی‌شوند؛ صرفاً تغییر می‌کنند یا به روز می‌شوند.
– خودآگاهی مثل پیاز است. چندین لایه دارد و هر چه لایه‌های بیش‌تری را کنار بزنید، احتمال بیش‌تری دارد که در مواقع نامناسب شروع به گریه کنید.
– ما مسئول تجاربی هستیم که همیشه تقصیر خودمان نیست. این جزئی از زندگی است.

در بخشی از متن هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها می‌خوانیم:

من اگر می‌توانستم ابرقهرمانی ابداع کنم، یکی به اسم «پاندای مأیوس کننده» ابداع می‌کردم. او چشم‌بندی مسخره می‌داشت و پیراهنی (با حرف T بزرگ روی آن) می‌پوشید که برای شکم پاندایی بزرگش زیادی کوچک بود. قدرتش هم این می‌بود که به مردم حقایق تلخی را درباره‌ی خودشان بگوید؛ حقایقی که نیاز دارند بشنوند، ولی حاضر به پذیرشش نیستند.

این ابرقهرمان من همچون فروشنده‌ی انجیل، خانه‌به‌خانه می‌رفت و زنگ درها را می‌زد و چیزهایی می‌گفت؛ مثل «البته درآمد زیاد باعث خوشحالی‌ت می‌شه؛ ولی باعث نمی‌شه که بچه‌هات دوستت داشته باشن» یا «اگه از خودت پرسیدی که به زنت اعتماد داری یا نه، در این صورت احتمالاً اعتماد نداری» یا «چیزی که به‌عنوان دوستی تصور می‌کنی، فقط تلاش‌های بی‌وقفه‌ت برای تحت‌تأثیر قراردادن مردمه.» بعد به صاحب‌خانه روزخوش می‌گفت و به‌سمت خانه‌ی بعدی به راه می‌افتاد.

فوق‌العاده می‌شد و آزار دهنده و غم‌انگیز و روحیه‌بخش و ضروری. هرچه باشد، مهم‌ترین واقعیت‌ها در زندگی، اغلبْ آن‌هایی هستند که شنیدن‌شان ناخوشایندتر از همه است.

پاندای مأیوس کننده قهرمانی می‌بود که هیچ‌یک از ما خواهانش نبود؛ اما همگی نیازمندش بودیم. مثل سبزیجات بود، وسط غذاهای ناسالم و پر از هله‌هوله‌ی ذهنی ما. باوجوداین‌که احساس بدتری به ما می‌داد، باعث بهتر‌شدن زندگی‌مان می‌شد. با ویران‌کردن‌مان ما را قوی‌تر می‌ساخت، و با نشان دادن تاریکی، آینده‌مان را روشن‌تر می‌کرد. گوش دادن به او همچون تماشا‌ کردن فیلمی ‌بود که در پایان آن، قهرمان فیلم می‌میرد: دوستش خواهید داشت؛ با وجود اینکه احساس افتضاحی به شما می‌دهد، چون از واقعیت سخن می‌گوید.
دسته کتاب‌های خودسازی و شخصیت‌شناسی، ۱۸۴ صفحه، ۶۵۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، شابک: 978-600-8812-61-6 چاپ ۱۳۹۷: ۲۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت – 2.49€۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگانارسال به دوستانفهرست مطالبفصل اول: سعی نکن
حلقه‌ی بازخورد جهنمی
هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها
مارک، پس اصلاً هدف کوفتی این کتاب چیه؟
فصل دوم: خوشحالی یک مشکل است
بدبیاری‌های پاندای مأیوس‌کننده
خوشحالی از حل‌کردن مشکلات به‌دست می‌آید
احساسات، زیادی بزرگ‌نمایی شده‌اند
کشمکش‌تان را انتخاب کنید
فصل سوم: شما خاص نیستید
همه‌چیز از هم می‌پاشد
استبداد استثناگرایی
ولی اگر قرار نیست خاص یا استثنایی باشم، پس چه هدفی داشته باشم؟
فصل چهارم: ارزش رنج‌بردن
پیاز خودآگاهی
مشکلات ستاره‌ی راک
ارزش‌های مزخرف
تعریف ارزش‌های خوب و بد
فصل پنجم: شما همیشه در حال انتخاب هستید
انتخاب
سفسطه‌ی مسئولیت و تقصیر
واکنش به تراژدی
ژنتیک و قرعه‌ای که به‌نام‌مان درآمده است
مُد قربانی‌بودن
هیچ «چطوری» وجود ندارد
فصل ششم: شما درباره‌ی همه‌چیز اشتباه می‌کنید؛ من هم همین‌طور
معماران عقاید شخصی خودمان
مراقب باشید چه چیزی را باور می‌کنید
خطرهای قطعیت کامل
قانون اجتناب مانسون
خودتان را بکشید
چطور کمی کم‌تر درباره‌ی خودتان قطعیت داشته باشید
فصل هفتم: شکست راه پیشرفت است
پارادکس شکست/موفقیت
درد و رنج بخشی از فرایند است
اصل «کاری بکنید»
فصل هشتم: اهمیت نه‌گفتن
عدم‌پذیرش، زندگی‌تان را بهتر خواهد کرد
مرزبندی‌ها
چطور اعتمادسازی کنیم
آزادی با تعهد
فصل نهم:… و بعد شما می‌میرید
چیزی فراتر از خودمان
نیمه‌ی آفتابی مرگ
.
.

.

[WD_Button id=11098]

کتاب, کتاب های پرفروش سال

🔸️🔹️🔸️🔹️🔸️🔹️🔸️🔹️🔸️🔹️🔸️🔹️🔸️🔹️🔸️🔹️🔸️🔹️
مخلوط / معرفی کتاب / بررسی کتاب / خرید کتاب / تخفیف خرید / قیمت خرید / خرید کتاب های پرفروش / دانلود کتاب / نقد کتاب / فهرست کتاب / makhlut.ir /

[WD_Button id=11098]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *