معرفی ، خرید و بررسی کتاب شخصیت شناسی (انیگرام) برای فروشندگان حرفه‌ای

معرفی ، خرید و بررسی کتاب شخصیت شناسی (انیگرام) برای فروشندگان حرفه‌ای
.
.
.

معرفی کتاب شخصیت شناسی (انیگرام) برای فروشندگان حرفه‌ایاگر برای ارتقای دانش خود اهمیت فراوانی قائلید و می‌خواهید برای پیشرفت خود وقت و هزینه صرف کنید، قطعا در کتاب شخصیت شناسی (انیگرام) برای فروشندگان حرفه‌ای، تالیف محمدرضا حق پرست، به هدف خود می‌رسید و همچنین چگونگی غلبه کردن بر موانع ذهنی و افزایش هوش هیجانی خود را می‌یابید.

همه می‌دانیم که یک فروشنده برای موفقیت باید مهارت‌های مختلفی را یاد بگیرد، مهارت‌هایی مانند ارائه مطلب، مذاکره و چانه زنی، خاتمه فروش و غیره. بی‌شک تمامی این مهارت‌ها لازم است. اما مهم‌ترین مهارت مورد نیاز یک فروشنده توانایی برقراری ارتباط مؤثر با دیگران است. مطالب موجود در کتاب شخصیت شناسی (انیگرام) برای فروشندگان حرفه‌ای بخصوص در فروش‌های صنعتی و سازمانی از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است. فروشنده قبل از هر کار دیگر باید بتواند اعتماد مشتری را جلب کند و حس تفاهم و دوستی در او بوجود بیاورد. خریدار جز در موارد بسیار استثنائی که چاره‌ای نداشته باشد بسیار بعید است که از فردی که نتوانسته نظر مساعد او را نسبت به خودش جلب کند خریدی انجام بدهد. 

به همین دلیل است که در کتاب‌های مختلف فروش معمولاً فصل‌هایی از کتاب به ایجاد ارتباط مؤثر با مشتری اختصاص داده می‌شود. در این بخش کتاب‌ها تکنیک‌های رفتاری خاصی برای جلب نظر مشتری آموزش داده می‌شود. اما این‌ها کافی نیست و مبحث دیگری نیز با عنوان شخصیت شناسی یا نظایر آن در این کتاب‌ها گنجانده می‌شود. 

برای اینکه فایده بحث شخصیت شناسی را بدانیم باید کمی درباره هوش هیجانی صحبت کنیم. دانیل گلمن نویسنده کتاب‌های “هوش هیجانی” و “کار با هوش هیجانی” که تحقیقات وسیعی در مورد هوش انجام داده است، اعتقاد دارد که انسان هوش‌های مختلفی دارد. یکی از این هوش‌ها که همه کم و بیش با آن آشنا هستیم هوش ذهنی یا همان IQ است. گلمن اعتقاد دارد که در کار تجارت و فروش این هوش نقش دوم را بازی می‌کند و هوش دیگری به نام هوش هیجانی از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است. به عبارت دیگر افراد موفق در زمینه فروش از هوش هیجانی بالاتری نسبت به دیگران برخوردار هستند. این هوش هیجانی قابل ارتقاء است و می‌توان با آگاهی و تمرین آن را افزایش داد. 

طبق تعریف گلمن هوش هیجانی عبارت است از توانایی زیر نظر گرفتن احساسات خود و دیگران، تا در خود انگیزه ایجاد کنیم و همچنین احساسات خود و دیگران را مدیریت کنیم.

با توجه به تعریف هوش هیجانی که در کتاب شخصیت شناسی (انیگرام) برای فروشندگان حرفه‌ای نیز به آن اشاره شده، متوجه می‌شویم که فایده شخصیت شناسی این است که ما می‌توانیم با شناخت شخصیت‌های مختلف قدرت پیش بینی درباره رفتار و احساسات افراد مختلفی که با آن‌ها تماس می‌گیریم، بدست بیاوریم. در کتاب‌های فروش متدهای شخصیت شناسی مختلفی معرفی می‌شود که گاه قدمت آن به 3500 سال پیش و زمان بقراط حکیم می‌رسد. تقریبا تمامی این نظریات شخصیت افراد را به چهار گروه تقسیم می‌کنند. 

در کتاب شخصیت شناسی (انیگرام) برای فروشندگان حرفه‌ای در می‌یابیم که با کمک انیگرام می‌توان به شناخت بهتری از نقاط ضعف و قوت خود دست پیدا کرد و حتی با بررسی تیپ خود می‌توان نقاط ضعف را در خود پیدا کرد، که تا آن زمان قادر به درک و شناخت آن‌ها نبودیم. با مطالعه انیگرام متوجه می‌شویم که در چه زمانی کارهای لازم را کنار می‌گذاریم و اقدامی انجام نمی‌دهیم و در چه مواقعی که نباید کاری انجام بدهیم، فعالیت‌های بی‌ثمری انجام می‌دهیم. همچنین متوجه می‌شویم چه اشکالاتی در ارتباطاتمان با دیگران وجود دارد و چه ضعف‌هایی در تصمیم گیری داریم. 

یک بار دیگر تعریف هوش هیجانی را مطالعه کنید. در این تعریف بر زیر نظر گرفتن و مدیریت احساساسات خود و دیگران و ایجاد انگیزه در خود تأکید شده است. با مطالعه این کتاب در می‌یابیم که انیگرام سیستمی است که می‌تواند به ارتقای هوش هیجانی کمک کند تا روزه به روز موفق‌تر شویم.

در بخشی از کتاب شخصیت شناسی (انیگرام) برای فروشندگان حرفه‌ای می‌خوانیم:

انیگرام روشی برای شناخت تیپ‌های مختلف شخصیتی است که منشاء آن مشخص نیست. برخی از پژوهشگران می‌گویند که نماد انیگرام در کارهای فیثاغورث ریاضیدان یونانی موجود بوده است و گروهی دیگر آموزه‌های آن را به افلاطون و گاه فلوطین نسبت می‌دهند و برخی دیگر آن را به شخصیت‌ها و فرق مختلف عرفان اسلامی مانند امام محمد غزالی، اخوان الصفا و یا فرقه نقش بندیه منسوب می‌کنند. حتی بعضی هم اعتقاد دارند مولوی از بزرگان این دانش بوده است.

گئورگی گورجیف اولین کسی است که در زمان معاصر درباره این شیوه شخصیت شناسی سخن گفته است. در اوایل قرن بیستم گورجیف به عنوان مربی طریقت باطنی این سیستم را به شاگردان خود در روسیه آموخت. برخی می‌گویند او در اقامت خود در خانقاهی مربوط به فرقه نقش بندیه در افغانستان با انیگرام آشنا شده است.
دسته کتاب‌های خودسازی و شخصیت‌شناسی، کتاب‌های بازاریابی و فروش، ۱۹۲ صفحه، ۸۷۰ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، شابک: 978-600-289-172-3 چاپ ۱۳۹۳: ۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۰۰۰ ت – 1.49€۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگانارسال به دوستان🔸️🔹️🔸️🔹️🔸️🔹️فهرست مطالب🔸️🔹️🔸️🔹️🔸️🔹️پیش گفتار
فصل 1- آشنایی با انیگرام
تاریخچه
تیپ‌های جانبی (بال‌ها)
مسیر آرامشی و مسیر تنشی
سه مرکز شعور
تیپ 1
محورهای اصلی شخصیت
تیپ 2
محورهای اصلی شخصیت
تیپ 3
محورهای اصلی شخصیت
تیپ 4
محورهای اصلی شخصیت
تیپ 5
محورهای اصلی شخصیت
تیپ 6
محورهای اصلی شخصیت
تیپ 7
تیپ 8
تیپ 9
فصل 2 –  تیپ‌های انیگرام به عنوان فروشنده
فروشنده تیپ 1
توصیه‌های برای فروشندگان تیپ 1
فروشنده تیپ 2
توصیه‌هایی برای فروشندگان تیپ 2
فروشنده تیپ 3
توصیه‌هایی برای فروشندگان تیپ 3
فروشنده تیپ 4
توصیه‌هایی برای فروشندگان تیپ 4
فروشنده تیپ 5
توصیه‌هایی برای فروشندگان تیپ 5
فروشنده تیپ 6
توصیه‌هایی برای فروشندگان تیپ 6
فروشنده تیپ 7
توصیه‌هایی به فروشندگان تیپ 7
فروشنده تیپ 8
توصیه‌هایی برای فروشندگان تیپ 8
فروشنده تیپ 9
توصیه‌هایی برای فروشندگان تیپ 9
چند موضوع عمومی
فصل 3 – تیپ‌های انیگرام به عنوان مشتری
خریدار تیپ 1
خریدار تیپ 2
خریدار تیپ 3
خریدار تیپ 4
خریدار تیپ 5
خریدار تیپ 6
خریدار تیپ 7
خریدار تیپ 8
خریدار تیپ 9
منابع
درباره نویسنده
.
.
.

کتاب, کتاب‌های روانشناسی – پرفروش‌ها

🔸️🔹️🔸️🔹️🔸️🔹️🔸️🔹️🔸️🔹️🔸️🔹️🔸️🔹️🔸️🔹️🔸️🔹️
مخلوط / معرفی کتاب / بررسی کتاب / خرید کتاب / تخفیف خرید / قیمت خرید / خرید کتاب های پرفروش / دانلود کتاب / نقد کتاب / فهرست کتاب / makhlut.ir /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *