معرفی ، خرید و بررسی کتاب مدیریت استرس

معرفی ، خرید و بررسی کتاب مدیریت استرس
.
.
.

معرفی کتاب مدیریت استرسکتاب مدیریت استرس نوشته‌ی مریم حسینی کازرونی و مژده خواجه پور، با ارائه راه‌حل‌هایی به شما یاد می‌دهد که چگونه در مواجه با مشکلات و چالش‌های زندگی اضطراب و استرس خود را مدیریت کنید.

زندگی همه شما با تغییرات زیادی همراه است که توانایی‌تان را برای مواجه با مشکلات به چالش می‌کشد و ممکن است تعادل حیاتی شما را بر هم بزند. تا قبل از این که خودتان را با این تغییرات سازگار و متعادل سازید، در حالت بر انگیختگی و تنش قرار می‌گیرید، که این حالت را استرس می‌نامند. هر جا که تغییری در زندگی روزمره روی دهد، فرد با استرس مواجه شده است.

امروزه همه انسان‌ها با تغییرات و شرایط جدیدی مواجه شده‌اند. استرس همانند بیماری طاعون در قرن 21 شناخته شده است. تا آنجایی که علت اصلی مرگ و میر تا قبل از سال 1995 بیماری‌های حاد و عفونی بوده‌اند، در حالی که شایع‌ترین علت مرگ و میر در ایالات متحده امریکا در سال 2000 به ترتیب زیر گزارش شده است:

بیماری‌های قلبی، سرطان، بیماری‌های عروقی، بیماری‌های ریوی مزمن، تصادف، اشتباهات پزشکی.

بسیاری از محققان و پزشکان اعتقاد دارند که استرس به طور مداوم، طولانی مدت و بیش از حد می‌تواند منجر به بیماری‌ها و اختلالات متعددی گردد. در استرس مزمن، دستگاه عصبی خود مختار برای مدت زمان طولانی به طور بی‌وقفه فعالیت می‌کند و با تحت تاثیر قرار دادن نظام عصبی هورمونی تعادل هورمونی فرد را بر هم می‌زند. فرض بر این است که استرس علت بیشترین بیماری‌ها نیست، بلکه استرس سیستم فیزیولوژیک بدن را ضعیف می‌کند و در نتیجه بستر ابتلا به بیماری‌ها را فراهم خواهد کرد.

یکی از جنبه‌های خطرناک استرس مزمن این است که فرد به آن عادت می‌کند و آن را به عنوان بخشی از زندگی‌اش می‌پذیرد، نسبت به آن بی‌تفاوت شده و تجربه چنین فشار روانی را فراموش می‌کند، به همین دلیل این افراد کمتر برای درمان اقدام می‌کنند. علائم ساده‌ای نظیر ناخشنودی و ناراحتی تا بیماری‌های خطرناک‌تر که می‌توانند منجر به ناتوانی و مرگ شوند، متغیر است.

در بخشی از کتاب مدیریت استرس (Stress Management) می‌خوانیم:

با نامزدتان دعوا کرده‌اید، روز خسته کننده‌ای را در سر کار داشته‌اید و زمانی که از اداره بر می‌گردید، به دلیل خستگی زیاد نمی‌توانید غذا درست کنید، پس یک پیتزا سفارش می‌دهید. بعد از خوردن شام با اینکه خیلی خسته هستید ولی می‌دانید که اگر به رختخواب هم بروید خوابتان نخواهد برد. نگران کارهای فردا هستید و همینطور که در رختخواب دراز کشیده‌اید، قادر به پلک زدن هم نیستید. فردا هم در اداره به قدری کسل و خواب آلود هستید که قادر به انجام کارهایتان نخواهید بود.

این داستان برایتان آشنا است؟ بله این تجربه‌ای است که هر کدام از ما می‌توانیم داشته باشیم. اما… واکنش ما به این وضعیت صحیح نیست. در این مواقع، عادات بدی داریم که حتی وضعیتمان را بدتر کرده و فشارهای روحیمان را افزایش می‌دهد. مثلاً خوردن پیتزا… اصلاً درست نیست که در مواقعی که از استرس کنترل خودمان را از دست داده‌ایم، شام پیتزا بخوریم. در اینجا 10 ماده‌ی غذایی مفید برای کاهش استرس و فشارهای روحی را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید به جای صرف پیتزا، از آن‌ها استفاده کنید.
دسته کتاب‌های خودسازی و شخصیت‌شناسی، ۷۴ صفحه، ۳۹۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، شابک: 978-622-910171-3 چاپ ۱۳۹۹: ۲۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت – 2.49€۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگانارسال به دوستان🔸️🔹️🔸️🔹️🔸️🔹️فهرست مطالب🔸️🔹️🔸️🔹️🔸️🔹️مقدمه
تعاریف
اهمیت استرس
استرس و سلامتی
برخی از بیماری‌های مرتبط با استرس
نشانه‌های استرس
انواع استرس
الف) طبقه بندی استرس‌ها از نظر شدت و فراوانی
ب) طبقه بندی استرس‌ها از نظر مدت
ج) طبقه بندی استرس‌ها از نظر کیفیت
منابع تولید کننده استرس
ویژگی‌های افراد مقاوم دربرابر استرس
شیوه‌های مقابله با استرس
الف) مقابله مسئله مدار
ب) مقابله هیجان مدار
ج) مقابله اجتنابی
تاثیر مواد غذایی بر میزان استرس
بخورید و استراحت کنید
راهکارهای مدیریت استرس
تنفس شکمی
مقابله با افکار غیر منطقی و ناکارامد
افکار منطقی و غیر منطقی
خطاهای شناختی
فاجعه سازی
پیش گویی
اصلاح عقاید غیر منطقی و خطاهای شناختی
آموزش مسئله گشایی (حل مسئله)
آرام سازی (relaxation)
چگونه می‌توان از استرس پیشگیری کرد؟
تصمیم‌گیری صحیح
توجه به واکنش‌های خود
مشورت با افراد متخصص
مدیریت مالی
امتیاز دادن به خود
ایجاد تعادل بین بایدها و خواسته‌ها
تخلیه خشم به شکل سالم
اختصاص زمانی برای خود
.
.
.

کتاب, کتاب‌های روانشناسی – پرفروش‌ها

🔸️🔹️🔸️🔹️🔸️🔹️🔸️🔹️🔸️🔹️🔸️🔹️🔸️🔹️🔸️🔹️🔸️🔹️
مخلوط / معرفی کتاب / بررسی کتاب / خرید کتاب / تخفیف خرید / قیمت خرید / خرید کتاب های پرفروش / دانلود کتاب / نقد کتاب / فهرست کتاب / makhlut.ir /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *