تارت و پایدسر

پیروک آلبالو

پیروک آلبالو 🥧🍒

🌿🌷🍃🌸🌺🌸🍃🌷🌿

✍🏻مواد لازم:

🔘کره ۱۵۰ گرم
🔘شکردانه ریز نصف پیمانه
🔘تخم‌مرغ ۲عدد
🔘آرد ۲۵۰ گرم
🔘وانیل یک ق چ
🔘بکینگ پودر یک ق چ
🍃🌺🌸🌺🍃

🔻طرز تهیه :

ابتدا کره ی نرم شده رو به همراه شکر با همزن تا اونجا میزنیم که صاف و یک دست بشه بعد دونه دونه تخم مرغها رو به همراه وانیل اضافه میکنیم و هم میزنیم .
بعد بکینگ پودر را که با آرد الک کردیم کم کم به موادمون اضافه میکنیم و با نوک انگشتان ورز میدیم (نباید زیاد هم بزنید چون به روغن می افته) اگه چسبناک بود به خمیر کمی آرد اضافه کنید تا جایی که به دست نچسبه ،چون آردها با هم فرق میکنن بعد خمیر و داخل کیسه فریزر گذاشته و به مدت یک ساعت داخل یخچال استراحت میدیم.

✍🏻🔻مواد داخل پیروک

برای مواد داخلش میتونید از هر میوه ایی که دوست داشتید استفاده کنید من از آلبالو استفاده کردم …به این صورت که هسته ی آلبالوها رو جدا میکنید و بسته به ترش بودن آلبالو و شیرینی دلخواه شکر اضافه میکنیم، یه نیم ساعت بمونه تا آب بندازه بعد یک قاشق سوپخوری نشاسته ی ذرت به آلبالوها میزنیم و میذاریم رو اجاق تا پخته بشه و قوام بیاد، (بخاطر نشاسته زود غلیظ میشه) میذاریم کنار تا سرد بشه.

خمیر را در یک قالب تارت با قطر ۲۰ سانت باز کرده طوری که قشنگ لبه های قالب و بگیره بعد آلبالوها رو روی خمیر میریزم و دوباره با نوارهای خمیر روی تارت و میپوشونیم (من از خمیر کاتر زدم و روی مربا چیدم به طوری که تقریبا سطح کار پوشیده شد ) و با زرده رومال میکنیم یه ربع میذاریم داخل یخچال
و بعد تو فر گرم شده
⏲با دمای ۱۸۰ درجه
⏱به مدت ۴۰ دقیقه
فوق العاده خوشمزه ست امتحان کنید 👌🏻

پیروک
پای
البالو
عصرانه

0/5 (0 Reviews)

دکمه بازگشت به بالا